Umělecké střevo

Vážení pedagogové,

Nabízíme vám a vašim studentům účast v 6. ročníku celorepublikové soutěže Máš umělecké střevo?, kterou letos pořádají Moravská galerie v Brně, Centrum současného umení DOX a Národní galerie v Praze ve spolupráci s Cenou Jindřicha Chalupeckého.

Pro koho?

Soutěž je určena žákům středních škol a gymnázií od 14 do 19 let se zájmem o výtvarné umění. Zkušenosti v oblasti umění nejsou třeba.

Cílem soutěže je nabídnout mladým lidem možnost uplatnit své tvůrčí schopnosti a zájmy a pracovat společně na delším projektu, kterým mohou oslovit své okolí.

Téma letošního ročníku zní "POLITICKÉ UMĚNÍ".

Soutěž se bude věnovat tématu "Politické umění" a nabízí dva možné přístupy. Buď si studenti zvolí téma, které se týká oblasti "české politické scény" nebo si zvolí druhý okruh, který odkazuje k období 2. světové války a vzniká ve spolupráci se společností Post Bellum. 

Šestý ročník soutěže MUS je věnovaný výročí 70. let od konce nějvětšího válečného konfliktu v historii země. Soutěž vzniká ve spolupráci s organizací Post Bellum a jejím projektem "Paměť národa". 

Kdy?

Soutěž probíhá v období od října 2014 do května 2015. Skupiny se mohou přihlašovat do konce listopadu 2015 na emailové adrese umeleckestrevo@ngprague.cz. 

Přihláška do soutěže ke stažení zde

Kompletní informace ve formátu pdf naleznete zde

TERMÍNY

Září-říjen / zahájení soutěže, zaslání informací do škol, přihlášky.

Listopad / ukončení termínu přihlášek.

Prosinec-únor / workshopy pro studenty v galeriích DOX, NG, MG, konzultace prací přihlášených skupin ve školách (na vyžádání).

Březen / termín pro zaslání prací studentů.

Květen / finále soutěže.

Červen / výstava nejzajímavějších prací v rámci Bienále Brno 2014 v Moravské galerii v Brně.

Nabízíme všem zúčastněným studentům možnost na­vštívit výtvarné workshopy připravené ve spolupráci s Národní galerií v Praze, Moravskou galerií v Brně a Centrem pro současné umění DOX. Letos poprvé také nabízíme konzultace (po domluvě) přímo se stu­denty a jejich pedagogy ve školách, které mají přispět ke zkvalitnění výsledných prezentací.

Workshopy vznikají za podpory společnosti Wacom, která pro ně poskytuje poslední modely grafických programů, výtvarné tablety a počítače. Součástí workshopů jsou informace pro studenty a pedagogy ohledně letošního tématu.

Mezi další doplňkové aktivity patří soutěž společnosti Horsefeathers na designové návrhy pro kolekce je­jich oblečení. Nejzajímavější práce studentů budou, stejně jako v loňském roce, vyhodnoceny a oceněny dárkovými kupony.

Soutěž MUS? podporuje společnost JaT a nebo řada kulturních periodik (Art and Antiques, Artalk.cz), které věnují ceny pro nejúspěšnější účastníky soutěže.

Kontakt:

Monika Sybolová
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, 170 00 Praha 7
email: umeleckestrevo@ngprague.cz
telefon: 777 359 603

Aktuální informace sledujte na:

www.umeleckestrevo.cz
www.facebook.com/umeleckestrevo
www.moravska-galerie.cz, www.dox.cz

Ohlasy z předchozích ročníků:

Článek o vyhlášení vítězů 3. ročníku:
http://www.artalk.cz/2012/05/25/tz-vyhlaseni-vysledku-tretiho-rocniku-souteze-mas-umelecke-strevo/
„Vytvoř si svou galerii" - článek o 2. ročníku soutěže Máš umělecké střevo ve Veletržním paláci:
http://www.artalk.cz/2011/07/20/tz-mas-umelecke-strevo/
Reportáž o GASK tour - první ročník soutěže v Kutné hoře 2009
http://www.youtube.com/watch?v=65RII07z6T0

Finále 4. ročníku soutěže 17. 5. 2013 v Moravské galerii v Brně.

 

Související fotografie
Programy pro školy

Program nejbližších 7 dní