Pro děti

Národní galerie v Praze je místem, kde se baví celá rodina! Kdykoliv během otvírací doby galerii můžete objevovat umělecká díla vedeni pracovními listy pro děti ve věku 3 - 6 či 7 - 10 let. V některých objektech Národní galerie si lze zapůjčit další hry či pomůcky. Pro rodiče s dětmi chystáme otevřené výtvarné herny a sobotní nebo nedělní výtvarné ateliéry. A děti od 6 do 15 let mohou tvořit a reagovat na umělecká díla v rámci pravidelných výtvarných ateliérů.

Pracovní list k L. Fontanovi

PRACOVNÍ LISTY

Hledat, poznávat, hrát si a prozkoumávat umělecká díla spolu s dětmi, vedeni pracovními listy pro rodiny. Ve stálých expozicích Národní galerie získáte k rodinné vstupence pracovní listy zdarma.  

Krabička první pomoci

KPZ 

Hrát si spolu s dětmi s KPZ (Krabičkou poslední záchrany), kufříkem plným návodů k zajímavým činnostem v expozici ve Veletržním paláci, který si můžete zdarma zapůjčit u informací v přízemí objektu (KPZ je určena pro rodiny s dětmi ve věku 7–12 let). 

KOMIKS

Chystáte se do galerie poprvé? Připravili jsme pro vás komiks, který formou obrázkových hádanek představuje možnosti a pravidla pobývání v galerii. Komiks žádejte na pokladnách nebo stahujte zde.

 Samoobslužné pytle

PROGRAM NA MÍRU

U lektorských oddělení je možné si objednat prohlídku nebo program s výtvarnou aktivitou připravený pro vaši rodinu nebo skupinu rodin.

Doprovodné programy

Program následujících 7 dní