Kurzy dějin umění

Kurz znalectví výtvarného umění 19. století

Národní galerie v Praze připravila kurz pro začínající sběratele/ky a milovníky/ice výtvarného umění. Devět bloků praktických dílen bude probíhat v nové stálé expozici Umění 19. století od klasicismu k romantismu v Salmovském paláci a v jeho studijních depozitářích. Bližší informace naleznete zde.

Kurz dějin umění

Lektorské oddělení sbírky moderního a současného umění ve Veletržním paláci pro Vás připravilo kurzy dějin umění, jež nabízejí základní orientaci v evropských a českých dějinách umění. Kromě povědomí o proměnách uměleckých děl poskytne svým absolventům i jemnější dovednosti jako například schopnost analyzovat výtvarná díla, číst a interpretovat texty o umění či kresebně zaznamenat architekturu. 

ZÁKLADY DĚJIN UMĚNÍ sobotní běh

ZÁKLADY DĚJIN UMĚNÍ nedělní běh

V nabídce najdete i tradiční dvousemestrální kurz, jehož cílem je důkladně seznámit účastníky s uměním 19. a 20. století. 

KURZ DĚJIN UMĚNÍ 19. a 20. století pro začátečníky

Dále jsme pro Vás připravili 8 bloků přednášek, komentovaných prohlídek, architektonických procházek a diskusí, které se budou mimo jiné věnovat designu, architektuře, veřejné plastice, vztahu hudby a výtvarného umění, současné výtvarné světové scéně a uměleckým osobnostem 1. poloviny 20. století. 

KURZ DĚJIN UMĚNÍ pro pokročilé

Přihlášky na uvedené kurzy budeme přijímat od 22. července. Děkujeme za Váš zájem.

 

Cyklus Od gotiky po romantismus

Přednášky, které se uskuteční ve školním roce 2014/ 2015, umožní zájemcům získat široký přehled o sbírkách starého umění Národní galerie v Praze. Navštívíme stálé expozice v klášteře sv. Anežky České, v Schwarzenberském, Salmovském a Šternberském paláci.

Program ke stažení zde

Den konání: vždy v úterý
Začátek: vždy v 16: 30
Zahájení: 4. 11. 2014 v Šternberském paláci

 

 

Pro dospělé a mládež

Program následujících 7 dní

Středa
Pondělí
žádné programy
Úterý
žádné programy