KORZO

NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE OTEVÍRÁ NÁVŠTĚVNÍKŮM KORZO

Národní galerie otevírá ve Veletržním paláci nový prostor KORZO, který je určený programům a akcím pro veřejnost. Připraveny jsou přednášky, performance, výtvarné dílny a mnoho dalšího. Prostor KORZO naleznou návštěvníci v atraktivním přízemí Veletržního paláce, které je skrze velké výlohy napojeno na rušný život ulice Dukelských hrdinů.

Jméno Korzo bylo vybráno s ohledem na historii budovy. Právě zde totiž lidé korzovali mezi obchody a zastoupeními jednotlivých firem v dobách, kdy Veletržní palác sloužil svému původnímu účelu. I dnes by se mělo KORZO stát místem setkávání či zastavení. Program, který je pro návštěvníky do září připraven se vztahuje především ke dvěma aktuálním výstavám: Příběh Veletržního paláce a Vivat Musica!, a obsahuje přednášky, diskuse s odborníky, workshopy pro veřejnost, výtvarné dílny pro rodiny s dětmi. V noci prostor oživuje velkoformátová projekce fotografií představující historickou i současnou podobu Veletržního paláce. 

 

Výběr z nejbližších akcí pro veřejnost:

10. 5. sobota 14.00—16.30
SLYŠÍŠ TY BARVY?
Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi k výstavě Vivat  Musica!, vstupné: 80 Kč / 1 osoba od 4 let, rezervace není nutná, přijďte kdykoliv během konání dílny, náš FB: Výtvarné dílny pro rodiny s dětmi v Národní galerii.

18. 5. neděle 14.00—16.30
REKONSTRUKCE
Otevřený workshop pro děti, studenty i dospělé k výstavě Příběh Veletržního paláce s lektorkami Šárkou Matouškovou, Michaelou Trpišovskou a s architektkou Marcelou Steinbachovou, vstupné: zdarma, bez rezervace, přijďte kdykoliv během konání dílny.

27. 5. úterý 18.00—19.30
BANKROTY A DEFRAUDACE
Skandály Pražských vzorkových veletrhů, přednáška Jakuba Potůčka — kurátora výstavy Příběh Veletržního paláce, vstupné: zdarma, bez rezervace        

1. 5.  – 31. 5. každý den přibližně 20.00—06.30
NOČNÍ PROJEKCE FOTOGRAFIÍ k výstavě Příběh Veletržního paláce dokumentující historickou i současnou podobu Veletržního paláce určená všem kolemjdoucím.

 

 

 

Kontakt pro získání dalších informací:
Lektorské oddělení,
Národní galerie v Praze,
tel: 224 301 003,
e-mail: vzdelavani@ngprague.cz

Kontakt pro novináře:
Eva Kolerusová, tisková mluvčí
tel.: 222 321 459, mob.: 724 501 535
e-mail: kolerusova@ngprague.cz
www.ngprague.cz

Doprovodné programy

Program následujících 7 dní

Neděle
žádné programy
Pondělí
žádné programy
Středa
Čtvrtek
žádné programy
Pátek
žádné programy