Divadlo, hudba, tanec

Lektorské oddělení NG se dlouhodobě snaží vybudovat otevřené prostředí, kde by se návštěvníci v rámci doprovodných programů měli možnost setkat s projekty z různých oborů umění. Jedná se například o výtvarné, dramatické, taneční či hlasové dílny a další workshopy, propojující různé umělecké oblasti.

V současné době Lektorské oddělení Veletržního paláce spolupracuje například s divadlem Studio Hrdinů, které se ve své hlavní dramaturgické linii usiluje o propojení výtvarného umění a činohry. Mezi naše hlavní partnery při utváření doprovodného programu patří také Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA..

Lektorské oddělení Schwarzenberského paláce od roku 2011 spolupracuje s Loutkovým spolkem Baribal o.s., který připravil řadu originálních představené k výstavám i expozicím: Kterak Škréta ke štěstí přišel, Propána Jána!, Příběh Anežky České, nebo se skupinou zabývající se barokním tancem a šermem En Garde.

Karel Pecka: Bylo toho dost
Čtení z literárního díla spisovatele, politického vězně a disidenta Karla Pecky. Pásmo sestavené z básní, povídek, románů, publicistických textů a vzpomínek představuje Karla Pecku jako spisovatele, jehož slovo je pořád, a možná čím dál víc, na místě. Program k výročí sametové revoluce a k výstavě Jiřího Sozanského: 1984 – rok Orwella je připraven ve spolupráci s Literární akademií (IACP).
Účinkují: Barbora Čiháková, Radek Hochmal, Daniel Kubec, Lukáš Prchal, Vladěna Ptáčková
Cena: 80 Kč dospělí/ 50 Kč studenti a senioři (zahrnuje vstupné a program)

 


Pro dospělé a mládež

Program nejbližších 7 dní

Pondělí
žádné programy
Čtvrtek
Pátek
žádné programy
Sobota
žádné programy