Divadlo, hudba, tanec

Lektorské oddělení NG se dlouhodobě snaží vybudovat otevřené prostředí, kde by se návštěvníci v rámci doprovodných programů měli možnost setkat s projekty z různých oborů umění. Jedná se například o výtvarné, dramatické, taneční či hlasové dílny a další workshopy, propojující různé umělecké oblasti.
V současné době lektorské oddělené Veletržního paláce spolupracujeme například s divadlem Studio Hrdinů, které se ve své hlavní dramaturgické linii usiluje o propojení výtvarného umění a činohry. Mezi naše hlavní partnery při utváření doprovodného programu patří také Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA..
Oddělení Schwarzenberského paláce od roku 2011 spolupracuje s Loutkovým spolkem Baribal o.s., který připravil řadu originálních představené k výstavám i expozicím: Kterak Škréta ke štěstí přišel, Propána Jána!, Příběh Anežky České nebo se skupinou zavývající se barokním tancem a šermem En Garde.

Národní galerie otevírá ve Veletržním paláci nový prostor KORZO - prostor bývalé pasáže v přízemí, který je určený programům a akcím pro veřejnost. Připraveny jsou přednášky, performance, výtvarné dílny a mnoho dalšího. Sledujte web a Facebook NG

Zažít město jinak

ZAŽÍT MĚSTO JINAK PŘED VELETRŽNÍM PALÁCEM

Letos poprvé se do sousedské pouliční slavnosti Zažít město jinak zapojí i stanoviště před Veletržním palácem. Rádi bychom toto místo proměnili v zónu, ve které najdeme během soboty 20. 9. 2014 příležitost se vzájemně setkat, popovídat si, zapojit se do výtvarných, hudebních nebo tanečních aktivit či si vychutnat šálek skvělé kávy.

Program akce zde.

 Pro dospělé a mládež

Program nejbližších 7 dní

Čtvrtek
Pátek
žádné programy
Sobota
10:00 - 17:00
Zahradní plenér
Pondělí
žádné programy
Středa
žádné programy